Beyaz Aslan Türü Hakkında Merak Edilenler
Son Dakika
Yükleniyor...

04 Ağustos 2021

Beyaz Aslan Türü Hakkında Merak Edilenler

Beyaz Aslan

Beyaz Aslan Türü Hakkında Merak Edilenler


Beyaz Aslan - (Panthera Leo Krugeri)


İki çeşit “Beyaz Alsan” türü vardır. Birincisi albino hastalığı olan aslan türü, ikincisi ise genlerinde çekingen sonucu beyaz renge bürünen aslan türüdür. Genelde “Beyaz Alsan” olarak bilinen aslan türüne “Albino Aslan” ’da denilmektedir.


Beyaz Aslan Nerede Yaşar?


Beyaz tüylere sahip hayvanların genellikle soğuk bölgelerde yaşadığı bilinmektedir. Ancak Beyaz Aslan türü Güney Afrika’da sıcak bir iklimde yaşamaktadır.


Beyaz Aslanın Özellikleri Neler?


Sakin bir yapıları vardır. Yiyecek kaynağının bol olduğu bölgelerde yaşarlar. İnsanların bulunduğu bölgelere yakın olmazlar. İnsanlardan uzak yaşarlar.


Beyaz Aslanlar İlk Olarak Ne Zaman Görüldü?


Beyaz Aslan türü ilk kez 1928 yılında görülmüştür.


Beyaz Aslan Kaç Tane Kaldı?


Beyaz Aslan türünün devam etmesi için hem erkek hem dişi geninin beyaz olması gerekmektedir. Bu sebepten ötürü doğal yollardan Beyaz Aslan türünün üremesi ve çoğalması çok zordur. Nesli tükenmekte olan türler arasında yer alıyorlar. Dünya üzerinde sayıları 30’a kadar inmiştir. Günümüzde Beyaz Aslanlar Güney Afrika’da bir parkta koruma altına alınmışlardır.

Arkadaşlarınla Paylaş

Yorumlar
Yorum Yap
Galiptekin.com.tr
Bilim Haberleri, Burçlar, Dünya Haberleri, Eğitim Haberleri, Ekonomi Haberleri, Finans Haberleri, Hayvanlar Alemi, Sağlık Haberleri, Sanat Haberleri, Sinema Haberleri, Spor Haberleri, Tarih Haberleri, Tatil Yerleri, Canlı TV İzle, Uzaylı Haberleri
Kapat